راهنمای شروع ماکرونویسی در محیط نرم افزار اکسل

ماکرونویسی در محیط اکسل

به نام خداوند بخشنده و مهربان با یک پست آموزشی دیگر با عنوان “راهنمای شروع ماکرونویسی در محیط نرم افزار اکسل” خدمت شما عزیزان و علاقه مندان به یادگیری سایت آموزشی اکسل لرن هستیم.

در ابتدا یک مقدمه از کارایی این زبان برنامه نویسی در محیط اکسل خدمت شما عرض میکنیم تا تصور و درک بهتری نسبت به عملکرد این زبان برنامه نویسی داشته باشید .

ماکرونویسی ، ماژول نویسی و یا کدنویسی در محیط نرم افزار اکسل توسط زبان برنامه نویسی ویژوال بیسیک امکان پذیر است که به اصطلاح به آن VBA گفته میشود ، کلمه VBA کوتاه شده عبارت Visual Basic For Applications است که Visual Basic خود به تنهایی یک زبان برنامه نویسی بیسیک و عبارت Applications هم اشاره به نرم افزارهای پرکاربرد از جمله Excel , Word , Powerpoint  و Access دارد .

بطور خلاصه شرکت مایکروسافت به منظور افزایش قابلیت و کارایی نرم افزارهای نامبرده ، این زبان برنامه نویسی را مکمل برنامه های ارائه شده توسط این شرکت قرار داده است که این روزها نیز به شدت مورد توجه کاربران قرار گرفته است.

راهنمای شروع ماکرونویسی در محیط نرم افزار اکسل

قدم اول در شروع ماکرونویسی در محیط نرم افزار اکسل

بدون شک قدم اول در شروع ماکرونویسی آشنایی مقدماتی با توابع و ابزارهای نرم افزار اکسل است زیرا شما می بایست یک شناخت نسبی از کاربرد توابع و ابزارهای اکسل را داشته و سپس اقدام به استفاده از آنها در محیط ماکرونویسی کنید .

پیشنهاد ما برای یادگیری توابع و ابزارهای مهم و کاربردی اکسل مجموعه های زیر می باشد :

  1. فصل اول آموزش اکسل کاربردی و استخدامی ( مشاهده سرفصل های آموزشی )
  2. فصل دوم آموزش اکسل کاربردی و استخدامی ( مشاهده سرفصل های آموزشی )
  3. فصل سوم آموزش اکسل کاربردی و استخدامی ( مشاهده سرفصل های آموزشی )

البته میتوانید از مجموعه رایگان و آموزشی اکسل مقدماتی به همراه آموزش توابع مهم و کاربردی اکسل نیز استفاده نمایید .

قدم دوم در شروع ماکرونویسی در محیط نرم افزار اکسل

قدم دوم در شروع ماکرونویسی آشنایی مقدماتی با دستورات این زبان برنامه نویسی (VBA) و نحوه بکار گیری آنها می باشد که پیشنهاد ما به شما عزیزان برای شروع یادگیری دستورات این زبان برنامه نویسی مجموعه های آموزشی زیر می باشد :

قدم سوم در شروع ماکرونویسی در محیط نرم افزار اکسل

قدم سوم در شروع ماکرونویسی به نحوی درک صحیح از عملکرد دستورات VBA می باشد که پیشنهاد ما به شما عزیزان برای این بخش ، طراحی و کدنویسی نرم افزار در محیط نرم افزار اکسل است.

پروژه اول ـ طراحی و کدنویسی نرم افزار دفترچه تلفن

  1. فصل اول مجموعه آموزشی طراحی و کدنویسی نرم افزار دفترچه تلفن
  2. فصل دوم مجموعه آموزشی طراحی و کدنویسی نرم افزار دفترچه تلفن
  3. فصل سوم مجموعه آموزشی طراحی و کدنویسی نرم افزار دفترچه تلفن

پروژه دوم ـ طراحی و کدنویسی نرم افزار دریافت و پرداخت

پروژه سوم ـ طراحی و کدنویسی نرم افزار صندوقداری (کدنویسی استاندارد)

  1. فصل اول مجموعه آموزشی صندوقداری در محیط اکسل
  2. فصل دوم مجموعه آموزشی صندوقداری در محیط اکسل

قدم چهارم در شروع ماکرونویسی در محیط نرم افزار اکسل

قدم چهارم و پایانی در شروع ماکرونویسی در محیط نرم افزار اکسل چیزی جز تمرین نیست ، تمام مواردی که برای شروع لازم بود معرفی گردید و تنها تمرین کردن است که میتواند شمارا در یادگیری این زبان برنامه نویسی به نتیجه مطلوب برساند ، البته برای تمرینات مرتبط با ماکرونویسی در محیط اکسل سایت آموزشی اکسل لرن مثال های متنوعی ارائه نموده است که میتوانید از آرشیو وبسایت آموزشی و یا جهت دسترسی سریع از مجموعه آموزشی “تمرینات زبان وی بی ای در اکسل (ماکرونویسی) “دیدن فرمایید ، همچنین اگر علاقه مند به مطالعه منابع زبان اصلی هستید میتوانید از وبسایت های معرفی شده پست آموزشی “شروع ماکرونویسی (ماژول نویسی) در اکسل” را مطالعه نمایید.

موفق و پیروز باشید .

تهیه شده توسط گروه آموزشی اکسل لرن