آموزش اکسل

کاور مجموعه رایگان آموزش اکسل

معرفی مایکروسافت آفیس

قبل از اینکه به آموزش اکسل بپردازیم، شما را با شرکت مایکروسافت آشنا خواهیم نمود. شرکت مایکروسافت به عنوان خالق نرم‌افزار اکسل، برنامه‌هایی که می‌توانند در هر اداره کارساز باشند را در یک مجموعه به نام آفیس روانه بازار نموده است که از کاربردی ترین آنها میتوان به نرم افزارهایی همچون اکسل، ورد، پاورپوینت و اکسس اشاره نمود.

نسخه‌های مایکروسافت آفیس از سال ۱۹۸۹  تا  ۲۰۲۲ به شرح ذیل  می‌‎باشد:

 1. آفیس ۳.۰
 2. آفیس ۴.x
 3. آفیس ۹۵
 4. آفیس ۹۷
 5. آفیس ۲۰۰۰
 6. آفیس اکس‌پی
 7. آفیس ۲۰۰۳
 8. آفیس ۲۰۰۷
 9. آفیس ۲۰۱۰
 10. آفیس ۲۰۱۳
 11. آفیس ۲۰۱۶
 12. آفیس ۲۰۱۹
 13. آفیس ۲۰۲۱ (تغییرات و ویژگی‌های اکسل ۲۰۲۱)

آشنایی با کاربرد برنامه اکسل

هریک از نرم افزارهای مجموعه آفیس کاربرد و ویژگی‌های منحصر به فرد خود را دارند. به اختصار می‌توان گفت از نرم افزار اکسس برای ایجاد پایگاه داده، از نرم افزار ورد برای نوشتن و ویرایش محتوای متنی و از نرم افزار پاورپوینت برای ارائه مطالب توام با تصویر و انیمیشن مورد استفاده قرار می‌گردد.

در پایان، از نرم افزار مایکروسافت اکسل که یکی از محبوب‌ترین و پرمخاطب ترین نرم افزارهای این مجموعه محسوب می‌شود در تجزیه و تحلیل داده‌ها توسط توابع ، ابزارها و نمودارهای گوناگون کاربرد دارد. همچنین این نرم‌افزار محبوب را جزو نرم افزارهای صفحه‌گسترده(SpreadSheet) طبقه‌بندی می‌کنند زیرا از تعداد قابل توجهی خانه مستطیل شکل به نام سلول تشکیل شده است.

تعریف صفحه‌گسترده(SpreadSheet)

صفحه‌گسترده، برنامه‌هایی هستند که برای انجام یکسری محاسبات ریاضی و آماری تعبیه شده‌اند. این نوع برنامه‌ها از یک شبکه مستطیل شکل به نام سلول تشکیل شده‌اند که در کنار ابزارها، نمودار و توابع گوناگون، امکان هرگونه محاسبات ریاضی و آماری را به کاربران خود خواهند داد. نرم‌افزار اکسل را جزو برنامه‌های صفحه‌گسترده طبقه‌بندی می‌کنند.

لینک دانلود جلسات وبینار آموزش اکسل

 برنامه برگزاری وبینار آموزش اکسل:

 • جلسات یک تا شانزدهم وبینار (برگزار گردید)
 • جلسه بیستم وبینار آموزش اکسل ( مشخص نشده است – لینک ورود به کلاس)

تکیه‌گاه هزینه‌ها چیست؟

همانطور که در نوشته کمک به جا افتادن فرهنگ حمایت مالی (Donate) در ایران به این موضوع پرداختیم، بدون شک ارائه خدمات رایگان برای ارائه دهنده آن هزینه‌هایی پنهان از جمله فضای آپلود فایل‌ها، اینترنت، اجاره فضای کلاس مجازی، کسب دانش و … را به دنبال دارد که با افزایش آنان در دراز مدت، ارائه دهنده را از ارائه خدمات رایگان منع می‌کند. مطمئن باشید هیچ‌چیز برای ما شیرین‌تر و لذت بخش‌تر از ارائه خدمات آموزشی رایگان نیست و تمام تلاش خود را تا خواهیم نمود تا جایی که متضرر نباشیم، این خدمات را رایگان ادامه دهیم. [ + لینک پشتوانه هزینه‌ها ]

در پایان امیدواریم با ادامه‌ روند برگزاری این جلسات، محدودیت‌های آموزشی را حذف نموده تا تمامی هموطنان عزیز از اقصی نقاط کشور بتوانند از محتوای آموزشی جلسات نهایت استفاده را داشته باشند.

ارادتمند شما – سیدمسعود حسینی