چالش ماکرونویسی در اکسل

چالش ماکرونویسی در اکسل

اکسل برنامه‌ای پرمخاطب و محبوب بین کاربران است. VBA مخفف Visual Basic for Applications است و به شما این اجازه را می‌دهد تا با استفاده از دستورات برنامه نویسی ساده، کدهایی را برای خودکارسازی وظایف معمول بنویسید. می‌توانید ماکروها را برای اجرای کارهای تکراری مانند کپی یا حذف داده‌ها از سلول‌ها، مرتب‌سازی یا فیلتر کردن داده‌ها در جدول محوری، یا قالب‌بندی سلول‌ها با قالب‌های متن یا عدد بنویسید. به عنوان مثال، می توانید از VBA برای کپی کردن لیستی از نام ها در ستون دیگری از یک کاربرگ استفاده کنید.

با VBA، شما همچنین می توانید ابزارهای سفارشی ایجاد کنید که انواع دیگر کارها را خودکار می کند. به عنوان مثال، می توانید یک صفحه گسترده با کاربری آسان ایجاد کنید که تاریخ و ساعت ورود هر فرد به شرکت شما را هر روز نمایش می دهد. با فعال کردن VBA در اکسل، می توانید به راحتی ابزارهای سفارشی مانند این را در عرض چند دقیقه ایجاد کنید.

دانلود چالش‌های ماکرونویسی در اکسل همراه با پاسخ

سوالات متداول

  1. سطح چالش‌های ماکرونویسی به چه صورت است؟
    • پاسخ:در این بخش تلاش نمودیم تا با آماده‌سازی چالش‌هایی از سطح مقدماتی تا پیشرفته به یادگیری بهتر شما هموطنان و علاقه‌مندان به یادگیری ماکرونویسی در اکسل کمک کنیم.
  2. چالش‌های ماکرونویسی برای چه افرادی مناسب است؟
    • پاسخ: چالش‌های این بخش برای افرادی مناسب است که مدتی از یادگیری آنان گذشته است. از این رو اگر به تازگی به یادگیری این برنامه کاربردی پرداخته‌اید، حل چالش‎‌های این بخش به شما پیشنهاد نمی‌گردد.
  3. پیشنهاد شما برای یادگیری ماکرونویسی چیست؟ (بدون هزینه)
  4. آیا شما گروه پرسش و پاسخ دارید؟
    • پاسخ: بله. تنها کافی است ربات Masoudhosseini_bot را در قسمت جستجوی تلگرام، جستجو و سپس از بخش اکسل درخواست عضویت خود را ارسال نمایید.

در پایان امیدواریم با تهیه و انتشار چالش ماکرونویسی در اکسل گامی هرچند کوچک در راستای تقویت برنامه‌نویسی شما علاقه‌مندان در محیط برنامه اکسل برداشته باشیم.

تهیه شده توسط گروه آموزشی اکسل‌لرن