ساخت فرم در اکسل

بازدید: 8369 بازدید
ساخت فرم در اکسل

ساخت فرم در اکسل

ساخت فرم در اکسل

با سلام خدمت تمامی دوستان و همراهان همیشگی سایت آموزشی اکسل لرن، در این پست آموزشی با عنوان ساخت فرم در اکسل، قصد داریم توضیحات مختصری پیرامون کاربرد فرم ها در نرم افزار اکسل خدمت شما سروران گرامی عرض کنیم.

قبل از اینکه بتوانید کاربرد فرم ها در اکسل را درک کنید ، می بایست ابتدا ماهیت تب Developer را به خوبی درک کنید. به زبان خیلی ساده، عنوان تب Developer به معنای توسعه دهنده است از این رو ابزارهایی در خصوص توسعه و افزایش کاربرد نرم افزار اکسل در اختیار کاربران مسلط به زبان ویژوال بیسیک (وی بی ای) قرار میدهد که یکی از این ابزارهای کاربردی فرم و یا Userform است.

کاربرد فرم در اکسل چیست؟

بطور خلاصه از فرم ها (Userform) به منظور سهولت در ورود ، سرعت و اطمینان از صحت اطلاعات مورد استفاده قرار میگیرد.

نحوه طراحی فرم در اکسل به چه صورت است؟

طراحی فرم ها در اکسل در محیط وی بی (Alt + F11) و توسط ابزار Toolbox امکان پذیر است. در ادامه محیطی از یک فرم و ابزارهای Toolbox را مشاهده میکنید:

ساخت فرم در اکسل

در ادامه نمونه فرم طراحی شده توسط ابزار Toolbox را مشاهده خواهید نمود:

ساخت فرم در اکسل

انجام عملیات در فرم های اکسل به چه صورت خواهد بود؟

طراحی فرم ها توسط Toolbox اولین قدم در ایجاد یک فرم (Userform) است لذا به منظور انجام عملیات فرم طراحی شده می بایست تسلط کافی برروی زبان ویژوال بیسیک داشته باشید.

پیشنهاد ما برای یادگیری طراحی و کدنویسی فرم ها در اکسل چیست ؟

اگر شما نیز علاقه مند به یادگیری طراحی و کدنویسی فرم ها در نرم افزار اکسل هستید پیشنهاد میکنیم برنامه پیشنهادی زیر را دنبال کنید:

  1. در قدم اول اقدام به یادگیری زبان برنامه نویسی وی بی ای کنید لذا مجموعه آموزشی الفبای وی بی ای در اکسل گزینه مناسبی در این زمینه است. (مطالعه بیشتر)
  2. در قدم دوم با پروژه های کوچک اقدام به طراحی و کدنویسی نرم افزار در اکسل کنید لذا مجموعه آموزشی زیر گزینه مناسبی برای یادگیری است:
    1. فصل اول مجموعه آموزشی طراحی و کدنویسی نرم افزار دفترچه تلفن در اکسل
    2. فصل دوم مجموعه آموزشی طراحی و کدنویسی نرم افزار دفترچه تلفن در اکسل
    3. فصل سوم مجموعه آموزشی طراحی و کدنویسی نرم افزار دفترچه تلفن در اکسل

امیدواریم پست آموزشی ساخت فرم در اکسل مورد رضایت شما عزیزان قرار گرفته باشد. در صورت وجود هرگونه سوال میتوانید آن را در قسمت نظرات برای ما ارسال نمایید.

منبع : سایت آموزشی اکسل لرن

مطالعه بیشتر