سوالات استخدامی اکسل

بازدید: 23796 بازدید
سوالات استخدامی اکسل

سوالات استخدامی اکسل

با نام و یاد خداوند بخشنده و مهربان، در این پست آموزشی قصد داریم پیرامون سوالات استخدامی اکسل و یا به عبارتی سوالاتی که ممکن است در یک مصاحبه استخدامی از شما بپرسند و مطالبی که می تواند به یادگیری بهتر شما کمک کند صحبت کنیم.

قبل از هرچیزی پیشنهاد می کنم یکبار اولین تجربه مصاحبه کاری اینجانب را مطالعه و سپس اقدام به مطالعه این مقاله آموزشی کنید. در ابتدا یک رزومه خیلی کوتاه از این نرم افزار را خواهیم داشت.

رزومه نرم افزار مایکروسافت اکسل

شرکت مایکروسافت کاربردی ترین نرم افزارهایی که در یک اداره(Office) مورد استفاده قرار می گیرند را در قالب یک مجموعه به نام آفیس ارائه کرد که یکی از کاربردی ترین نرم افزارهای این مجموعه، نرم افزار اکسل است.لیکن هریک از نرم افزارهای موجود در این مجموعه عهده دار یک وظیفه است که نرم افزار اکسل وظیفه تجزیه و تحلیل داده ها را در این مجموعه برعهده دارد.

تجزیه و تحلیل داده ها نیازمند یکسری ابزارها و توابع کاربردی است که قطعا  این نرم افزار در اختیار شما قرار می دهد، به عبارتی می توان گفت این ابزارها و توابع همان مواردی هستند که ممکن است در یک مصاحبه استخدامی از شما سوال کنند.

ابزارهای کاربردی نرم افزار اکسل و کاربرد هریک

از ابزارهای کاربردی نرم افزار اکسل می توان به موارد زیر اشاره نمود که تمرین و تسلط برروی هریک از آنان را قبل از هرگونه مصاحبه کاری پیشنهاد می کنیم:

  • ابزار Table: این ابزار در سربرگ Insert و با عنوان Table قرار گرفته است که از این ابزار به منظور تعریف جدول در اکسل مورد استفاده قرار می گیرد. (+ توضیحات بیشتر )
  • ابزار PivotTable: این ابزار نیز در سربرگ Insert و با عنوان PivotTable قرار گرفته است که از این ابزار به منظور ایجاد گزارشات مختلف با چند کلیک ساده مورد استفاده قرار می گیرد.
  • ابزار Charts: چارت ها و یا نمودارها رابط های گرافیکی هستند که با تبدیل اعداد و ارقام به اشکال گرافیکی به تجزیه و تحلیل بهتر داده ها در اکسل کمک می کنند.
  • ابزار Sort: این ابزار در سربرگ Data و گروه ابزار Sort & Filter قرار گرفته است که به مرتب سازی داده ها کمک می کند.
  • ابزار Filter: این ابزار نیز در سربرگ Data و گروه ابزار Sort & Filter قرار گرفته است که به تفکیک داده ها کمک می کند.
  • ابزار Text To Columns: این ابزار در سربرگ Data و گروه ابزار Data Tools قرار گرفته است و وظیفه آن تبدیل محتوای یک ستون به چندین ستون است.
  • ابزار Remove Duplicates: این ابزار در سربرگ Data و گروه ابزار Data Tools قرار گرفته است و وظیفه آن حذف داده های تکراری می باشد.
  • ابزار Data Validation: این ابزار در سربرگ Data و گروه ابزار Data Tools قرار گرفته است و وظیفه آن اعتبارسنجی داده ها هنگام ورود در سلول های اکسل است.(+ توضیحات بیشتر)
  • ابزار Conditional Formatting: این ابزار در سربرگ Home و گروه ابزار Style قرار گرفته است و وظیفه آن اعمال فرمت های گوناگون برروی داده ها است که با تغییر شرایط، قابل تغییر هستند.
  • ابزار Find & Replace: این ابزار در سربرگ Home و گروه ابزار Editing قرار گرفته است که وظیفه آن جستجو و تعیین جایگزین برای داده های اکسل است.

توابع کاربردی نرم افزار اکسل و کاربرد هریک

از توابع کاربردی نرم افزار اکسل می توان به موارد زیر اشاره نمود که تمرین و تسلط برروی هریک از آنان را قبل از هرگونه مصاحبه کاری پیشنهاد می کنیم:

پیشنهاد ما برای یادگیری کامل نرم افزار اکسل

اگر مصاحبه کاری و سوالات احتمالی نرم افزار اکسل برای شما تبدیل به دغدغه و یا نگرانی شده است، پیشنهاد می کنیم پکیج صفر تا صد اکسل را با کد تخفیف ۲۰Percent تهیه و نرم افزار اکسل را یکبار برای همیشه بصورت پیوسته و کامل یاد بگیرید.

این پکیج آموزشی علاوه بر آموزش ابزارهای کاربردی، توابع مهم نرم افزار اکسل را نیز مورد بحث قرار می دهد.

در پایان امیدواریم پست آموزشی سوالات استخدامی اکسل مورد رضایت و توجه شما عزیزان قرار گرفته باشد لذا در صورت وجود هرگونه انتقاد و پیشنهاد می توانید در قسمت نظرات برای ما ارسال نمایید تا در اسرع وقت پاسخگوی آن باشیم. با تشکر

منبع: سایت آموزشی اکسل لرن

مطالعه بیشتر