حذف فاصله اضافی در ورد

امتیاز 5.00 ( 1 رای )
حذف space اضافی در ورد

حذف فاصله اضافی در ورد

به نام خداوند بخشنده و مهربان، با یک مقاله آموزشی دیگر با عنوان حذف فاصله اضافی در ورد خدمت شما عزیزان و علاقه مندان به یادگیری نرم افزار ورد هستیم. قبل از هرچیزی اگر با کاربرد کلی نرم افزار ورد آشنا نیستین، پیشنهاد می کنیم فیلم آموزش ورد را که بصورت کاملا رایگان و زبان فارسی توسط سایت اکسل لرن تهیه گردیده است را مشاهده نمایید.

در ادامه همانطور که از عنوان انتخابی مقاله مشخص است، قصد داریم با چند ترفند ساده به نحوه حذف فاصله های اضافی در نرم افزار ورد بپردازیم لذا خواهشمندیم ما را همانند همیشه همراهی کنید.

روش اشتباه جهت حذف فضای اضافی در ورد

همانطور که مستحضر هستید، با استفاده از ابزار Replace قادر به جستجوی یک عبارت و تعیین جایگزین برای آن در سطح محتوای Document خود خواهیم بود. در ادامه نمایی از ابزار Replace را مشاهده خواهید نمود (کلیدمیانبر Ctrl + H):

نحوه استفاده از ابزار Replace در ورد

روش اشتباه جهت حذف فضای اضافی در ورد

حال با درنظر گرفتن محتوای آزمایشی که در ادامه آورده شده است:

نمونه ای فضای اضافی در ورد

حذف فاصله اضافی در ورد

قصد داریم فاصله های اضافی که با Space در محتوای متنی ایجاد گردیده است را با استفاده از ابزار Replace حذف نماییم. بدین منظور در قسمت Find What ابزار Replace به تعداد ۲ فضای خالی (Space) همانند تصویر زیر درج خواهیم کرد:

روش اول در خصوص حذف فضای اضافی ورد

حذف فاصله اضافی در ورد

البته توجه فرمایید که در قسمت Replace With نیاز به درج هیچ مقداری نیست! حال با کلیک برروی Replace All مشاهده خواهید نمود که فضاهای اضافی در سند ورد حذف می شوند:

روش اشتباه در حذف فضای اضافی

حذف فاصله اضافی در ورد

نکته حائز اهمیتی که در این روش اشتباه وجود دارد این است که حذف فضاهای اضافی در این روش ممکن است اشتباهاتی نیز به دنبال داشته باشد که در تصویر فوق نمونه هایی از این اشتباهات با زیرخط قرمز مشخص گردیده است.

نحوه حذف فضای اضافی در ورد

با درنظر گرفتن متن تمرینی که در ادامه آورده شده است:

چگونه فضای خالی را در ورد حذف کنیم

نحوه حذف فضای اضافی در ورد

در ابزار Replace اینبار موارد زیر را مورد جستجو و جایگزین قرار خواهیم داد:

حذف فضای اضافی با ورد

نحوه حذف فضای اضافی در ورد

البته توجه فرمایید که تیک مربوط به Use wilcards حتما فعال باشد. در پایان با کلیک کردن برروی Replace All خروجی نهایی شما با حذف فضاهای اضافی همراه خواهد بود:

نتیجه نهایی حذف فضای اضافی

نحوه حذف فضای اضافی در ورد

در پایان امیدواریم مقاله آموزشی حذف فاصله اضافی در ورد مورد استفاده شما عزیزان قرار گرفته باشد لذا در صورت وجود هرگونه انتقاد و پیشنهاد می توانید آن را در قسمت نظرات برای ما ارسال نمایید تا در اسرع وقت پاسخگوی آن باشیم. باتشکر از همراهی شما

پیشنهاد ما به شما

مطالعه بیشتر